Zmieniały reguły biegu, startujemy 7 lutego

Staramy się jak możemy aby zrealizować pierwsze biegi w tym roku. Niemniej jako organizator jesteśmy zobligowani do przestrzegania obowiązujących rozporządzeń.
Zależy nam aby nasze działania odbywały się zgodnie z literą prawa i żeby nikt nie musiał się z tego powodu martwić w taki czy inny sposób. Na ten moment nie można organizować wydarzeń sportowych.
Musimy się tego trzymać, nie jesteśmy anonimową organizacją. Dlatego też mamy następującą propozycję przeprowadzenia biegu tak aby wszystkie obostrzenia sanitarne
były zachowane:
 1. Zmieniamy regulamin. Nie będziemy organizatorem biegu.
 2. 7 lutego na wałach przy hotelu GEM realizujemy usługę pomiaru czasu oraz punkt wydawania zamówień internetowych.
 3. Punkt wydawania zamówień internetowych będzie również czynny w piątek 5 lutego.
 4. Usługa pomiaru czasu jest dedykowana osobom indywidualnym (spacerowiczom) lub niewielkim grupom do 5 osób zgodnie z rozporządzeniami.
 5. Starty pomiaru czasu będą trwać od 10:00 do 14:00.
 6. Spacerowicze korzystający z usługi pomiaru czasu poruszają się po proponowanej przez nas trasie na której w 2020 roku odbywał się Bieg Karnawałowy.
 7. Spacerowicze, którzy zakończą swój bieg poprzez ponowne pojawieniu się w punkcie pomiaru czasu odbierają zamówiony przez internet medal.
 8. Opłata startowa za pomiar czasu z odbiorem zamówienia internetowego zostaje ujednolicona do jednej kwoty 50 zł przez cały czas trwania zapisów. Zarówno w wariancie wirtualnym jak i biegu fizycznie 7 lutego. Osoby, które wykonały opłaty w wyższej kwocie otrzymają zwrot nadpłaconej kwoty.
Wiemy. Brzmi to trochę kuriozalnie i nie ukrywamy – nie jest to prawdziwy bieg na zawodach. Nasze rozwiązanie ma sporo mankamentów niemniej naszym zdaniem nie ma innej
możliwości aby rywalizacja mogła się odbyć.
Czego zabraknie i jak wyobrażamy sobie realizację?
 1. Trasa biegu będzie nieznacznie oznaczona. Na trasie nie będzie wolontariuszy ani żadnych służb kierujących.
 2. Każdy z uczestników porusza się po trasie na własną odpowiedzialność. Jednocześnie trasa nie krzyżuje się nigdzie z żadną drogą. Liczymy, że każdy z uczestników zapozna się z trasą i pobiegnie tym samym śladem. Dzięki czemu prowadzona klasyfikacja będzie uczciwa i można będzie wyłonić zwycięzców.
 3. Absolutnie chcemy uniknąć startu wspólnego. Dlatego czas startu trwa 4 godziny.
 4. Cała klasyfikacja prowadzona jest wg czasów netto.
 5. Można startować indywidualnie. Można też umawiać się ze znajomymi na wspólny start. Można się ogłaszać na wydarzeniu biegu, że np o 10:45 startuję na złamanie 50 minut, kto biegnie ze mną.
 6. Nasz człowiek zapisuje na starcie numer lub numery oraz godzinę o jakiej wystartowano. Anteny i czipy w numerach odczytają czas na mecie.
 7. Wyłonienie zwycięzców nastąpi dopiero po zakończeniu całego bieg czyli gdy wszyscy ukończą już bieg. Dekoracja zwycięzców odbędzie się zaocznie.
Nie jest idealnie. Dlatego oczywiście każdy kto nie godzi się na takie rozwiązanie otrzyma zwrot kosztów startowych.
Jednocześnie osoby, które chcą zrezygnować z takiego wariantu biegu muszą nas o tym poinformować do czwartku 28 stycznia. Po tym terminie zlecamy produkcję wszystkich materiałów na bieg.
Pozdrawiamy i mamy nadzieję do zobaczenia.